Ezgi Gözeger Özmemiş’den anneannesine duygusal veda

Ezgi Gözeger Özmemiş, Instagram’da yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Ah Fatma sultan ah
Bir bayram günü aldın başını gittin. Bütün bayramların boynu bükük artık.
Dar zamanımızda gölgen yeterdi bize. Bu zor günlerde gölgende dinlenmeye çok ihtiyacımız vardı aslında.
Sitem etmiyorum, sen artık işe yaramadığını zannediyordun ya öyle olmadığını bil istiyorum, senin için en doğru zaman buymuş demek ki…
Ama ‘dur bakayım sen’ deyip kollarını sıvayıp hemen bir çözüm yaratmanı, zor işlerin kolayının nasıl olacağını anlatmanı çok arayacağız.
Seni hep çok büyük bir saygıyla anımsayacağız.
Hayatını geçtiğin yolları verdiğin dersleri yerli yerine cuk diye oturan laflarını hiç unutmayacağız.
Sesin kulağımda kokun burnumda
Yokluğun şimdiden çok büyük
Ah anneanneciğim ah!”

Ezgi Gözeger Özmemiş’in bu duygusal paylaşımı, takipçileri tarafından büyük ilgi gördü ve kısa sürede birçok başsağlığı mesajı aldı. Özmemiş, anneannesine olan sevgisini ve özlemini dile getirerek, onun hayatında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.

EZGİ GÖZEGER ÖZMEMİŞ KİMDİR

30 Temmuz 1986’da İzmir’in Tire ilçesinde doğan Ezgi Gözeger Özmemiş, Türk meteorolog ve sunucu olarak tanınmaktadır. Tire Kutsan Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini tamamlayan Gözeger, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Meteoroloji Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine 2009 yılında FOX’ta “Çalar Saat” adlı sabah programında hava durumu editörü ve spikeri olarak başlamıştır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı Kuşdili Eğitim Merkezi’nde spikerlik ve sunuculuk eğitimi almıştır.

KARİYER BAŞARILARI

Ezgi Gözeger, halen FOX’ta hava durumu spikerliği görevini sürdürmektedir. İstanbul BilgiÜniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde yüksek lisans yaparak eğitimine devam etmiştir. 1 Şubat 2012’de “FOX Gece” programını sunmuş ve 2014’ten beri yaz sezonunda ve sömestr tatillerinde “Ezgi Gözeger ile Çalar Saat” programını sunmaktadır.

ÖDÜLLER VE DİĞER ÇALIŞMALAR

2015 yılında 3. Dijital Dünya’nın Enleri Ödül Töreni’nde “En İyi Hafta Sonu Haber Spikeri” ödülünü almıştır. 2021’de FOX’ta yayınlanan “Aşk Mantık İntikam” dizisinde konuk haber spikeri olarak yer almıştır. Ezgi Gözeger, evli olup kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir