Kulis: Erdoğan-Akşener görüşmesine partililer de şaşırmış; “İyi Parti’yi temsilen değil, birey olarak gidecek”

İyi Parti’nin önceki Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağı görüşme Ankara kulislerini hareketlendirdi. İYİ Parti yöneticilerinin önemli bir kısmının, randevudan haberdar olmadıklarını, medyadan duyduklarını ve şaşırdıklarını ifade ettiği belirtildi.

Duvar’dan Ceren Bayar’ın aktardığına göre, görüşmeden haberdar olan Akşener’e yakın isimler ise Akşener’in Türkiye’nin en güçlü kadın siyasi figürü olduğunu; Cumhurbaşkanı ile görüşmesinin normal olduğunu söyledi. Kaynaklar, Akşener’in bu görüşmede İYİ Parti’yi temsil etmeyeceğini, bir birey ve deneyimli bir siyasetçi olarak külliyeye gideceğini ifade etti.

Görüşme talebinin kimden geldiği sorusunu yanıtlamayan isimler, “Talebin kimden geldiğinin önemi yok, önemli olan görüşmenin yapılıyor olması” diyerek görüşmenin önemine vurgu yaptı.

Görüşmenin duyurusunun Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından yapılmasının dikkat çekici olduğunu ifade eden Akşener’e yakın kaynaklar, “Altun’un duyurması, bu görüşmeye verilen önemin göstergesi” yorumunu yaptı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir